Ogólnopolski Konkurs ,,Bóg, zło i ewolucja” (wyniki)

Ogólnopolski Konkurs ,,Bóg, zło i ewolucja” (wyniki) 2048 1356 SCIRE

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu The Dynamic Theodicy Model: understanding God, Evil and Evolution finansowanego przez Fundację Templetona a realizowanego na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Organizatorami konkursu byli: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Fundacja “Pro Futuro Theologiae” z siedzibą w Toruniu, John Templeton Foundation. Patronat nad konkursem objęli: p. Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, p. Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, p. Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia oraz Radio Pomorza i Kujaw.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich klas na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, indywidualnie lub w zespole (składającym się z maksymalnie 3 osób), przygotowywali pracę autorską (poster) na temat: Bóg, zło i ewolucja. Zagadnienie mogły być przedstawione w perspektywie ogólnej albo szczegółowej, omawiając wybrane kwestie, np. sposób prezentacji ewolucji w biologii i religii, ewolucja i stworzenie, działanie Boga w świecie (prawa przyrody, cuda, celowość procesów), dobroć i piękno świata a zło, etc.

Nadesłano 48 zgłoszeń z całej Polski (z miast: Koźmin Wielkopolski, Bytom, Lublin, Syców, Kielce, Żagań, Ruda Śląska, Włocławek, Sochaczew, Szczecin, Turek, Ostrów Wielkopolski, Tarnowskie Góry, Toruń). W sumie w konkursie wzięło udział 85 osób. Na I etapie konkursu nadesłane prace zostały ocenione przez Komisję Konkursową, przy uwzględnieniu następujących kryteriów: wykonanie pracy (forma graficzna, estetyka, itp.), zgodność z tematem konkursu, aspekt merytoryczny (pomysł, treść, itp.). Do finału zostało zakwalifikowanych 10 zespołów.

Finaliści przedstawili swoje postery w dniu 14 kwietnia br. podczas międzynarodowej Konferencji Interdyscyplinarnej ,,Ból i cierpienie w perspektywie ewolucyjnej i teologicznej”, przed 3 osobową Komisją Konkursową złożoną z profesorów UMK oraz przed uczestnikami konferencji. Ocenie podlegały: poster, prezentacja posterów oraz odpowiedź na jedno z wylosowanych pytań (pytania dotyczyły przemówienia Jana Pawła II do Papieskiej Akademii Nauk na temat ewolucji w perspektywie teologii chrześcijańskiej).

Po obejrzeniu posterów, prezentacji oraz udzieleniu odpowiedzi przez Finalistów Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody:

• Pierwsza nagroda o wartości 1 500 zł:
    Malwina Wyrzykowska, Weronika Zaleska,
    II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie,
    opiekun: ks. Maciej Wagner
  • Druga nagroda o wartości 900 zł:
    Maciej Czaicki, Technikum nr 4 w Tarnowskich Górach,
    opiekun: Irena Cebula
  • Trzecia nagroda o wartości 600 zł:
    Zuzanna Biesaga, Zofia Miezianko,
    I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim,
    opiekun: ks. Fabian Domagalski
  • Trzy wyróżnienia o wartości 300 zł:
    • I wyróżnienie: Martyna Lewandowska, Maja Woszczyna,
      II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Toruniu,
      opiekun: Ksenia Bogucka-Komorek
    • II wyróżnienie: Wiktoria Dembińska, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Turku,
      opiekun: Katarzyna Rajczyk
    • III wyróżnienie: Julia Antczak, Patrycja Karpińska, Oliwier Makowiecki,
      Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie,
      opiekun: Justyna Kwiatkowska-Kornatko
Ustawienia zaawansowane

włącz/wyłącz

Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
Click to enable/disable Google Fonts.
Click to enable/disable video embeds.